Aktualności Powiatowego Centrum Usług Społecznych

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
11 lipca 2019
 Aktualnie w ramach działalności Powiatowego Centrum Usług Społecznych realizowanych jest szereg usług skierowanych dla rodzin zastępczych oraz kandydatów na rodziny zastępcze. 

Realizowane usługi skierowane są także dla rodzin biologicznych. Celem tych usług jest poprawa funkcjonowania rodzin i wzrost umiejętności społecznych i kompetencji rodzicielskich sprzyjających nawiązywaniu prawidłowych relacji rodzinnych.

Przypominamy, iż rekrutacja do projektu prowadzona jest w sposób ciągły, Osoby zainteresowane przystąpieniem do projektu zapraszamy do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnowskich Górach do pokoju nr 7, lub do kontaktu tel. (32) 381-84-73 w celu uzyskania szczegółowych informacji i złożenia niezbędnych dokumentów projektowych.

 

 

 

1. Dla rodzin zastępczych oraz kandydatów na rodziny zastępcze:

- poradnictwo lekarza rehabilitanta;

- poradnictwo lekarza psychiatry;

- poradnictwo lekarza seksuologa;

- terapia indywidualna TSR; - terapia systemowa;

- grupa wsparcia dla rodziców zastępczych;

- warsztaty pn."Szkoła dla Rodziców i Wychowawców"- obecnie dobiega końca cz.1; we wrześniu rozpoczyna się cz.II obejmująca przede wszystkim zagadnienia dotyczące rodzeństwa; - szkolenie PRIDE dla kandydatów na zawodowe rodziny zastępcze; - szkolenie PRIDE dla kandydatów na opiekunów zastępczych. W terminach sierpniowych (7-13.08.; 13-19.08.; 19-25.08.2019 r.) zaplanowane zostały wyjazdy integracyjne dla rodzin zastępczych, które odbędą się w Wiśle- O.W. "Krokus". Listy uczestników są już zamknięte. Rodziny, które zgłosiły chęć uczestnictwa i otrzymały potwierdzenie telefoniczne wkrótce otrzymają szczegółowe informacje dotyczące zaplanowanego wyjazdu.

2. Dla rodzin biologicznych:

- poradnictwo lekarza rehabilitanta;

- poradnictwo lekarza psychiatry;

- poradnictwo lekarza seksuologa;

- poradnictwo prawnika;

- terapia indywidualna TSR;

- terapia systemowa; -

terapia EEG Biofeedback;

- warsztaty pn."Szkoła dla Rodziców i Wychowawców"- obecnie dobiega końca cz.1; we wrześniu rozpoczyna się cz.II obejmująca przede wszystkim zagadnienia dotyczące rodzeństwa.